OK YAY KILIÇ
SEPETİM

Damascus - Şam Çeliği

Damascus-Şam Çeliği Hakkında (Dımışki ?)


Damascus çeliği, hareli kaynaklanmış  döverek üretilmiş açıkça görülebilen yüzey desenli bir çeliktir ki Damascus çelikleri iki çeliğin ocak kaynağı ile kaynatılarak katlanıp dövülmesiyle elde edilir. Elde edilen şerit katlanır ve bir kez daha dövme yapılır. Bu işlem bir cok kez tekrar edilir.

Bıçaktaki tabakaların sayısı, basit bir N=Ax2n formülü ile hesaplanır; Burada A başlangıç şeritteki elemanların sayısı ve n kıvrılmalarının sayısıdır. Bu katmanların sayıyı arttıkça, ilk başları çeliğin mukavemetinin çok arttırdığına ancak daha sonra homojenizasyon nedeniyle azalmaya başladığına inanılmaktadır.

Damascus çeliğinin üzerindeki şekillere hare adı verilir bu hareler üretim yöntemlerine ve kat sayılarına göre farklılık arz eder.

Avrupalılar bu çelikle ilk defa Şam’da karşı karşıya geldikleri için bu çeliğe Şam’ın İngilizce karşılığı olan Damascus ismini vermişlerdir. Türkler ise bu çeliğe Şam ile ilgili olan anlamını taşıyan dımışki ismini vermişlerdir

Beyaz Kabze'li Damascus Türk KılıcıDamascus Şekilleri her kılıçta farklı olmaktadır.Birebir aynı şekil çıkmaz ürünü sipariş verirken dikkate almanızı rica ediyoruz.Kılıç formu  ve  kabze formu aynıdır. ..
0,00TL
Ayetli Yatağan Damascus Kılıcı (Koleksiyonluk bir üründür)Yatağan Damascus KılıcıUstasından Ayet İşlemeli Özel Deri KınBu çalışmayı yapabilen tek bir ustamız mevcuttur.Boynuz (kemik)KabzeHediyelik Kadife Kutu..
0,00TL
Özel Üretim Gerçek Damascus Kukry Pala1. Sınıf Kolleksiyon Ürünüdür.Kabze: Stabilize MazelTam Boyu: 34.5 cmÇelik Et Kalınlığı: 4 mmÇelik Türü: DamascusDeri Kılıf Hediyelidir.Avcıların En Özel Tercihi...Not: Üzerindeki Desen birebir aynısı olmaz. Bu desen Asitlenmeden ötürü meydan..
7.490,00TL
Fatih Sultan Mehmet Damascus KılıcıKoleksiyonerlere ÖzelÖzel Damascus FormDamascus (Şam Çeliği) Çelik KılıçBeyaz Renk Geyik Boynuzu Kabze...
0,00TL
El Yapımı 3'lü Damascus Bıçak SetiKabze Geyik BoynuzuBüyük Av Bıçakları Tam Boy 25 cmÇakı Bıçak 19 cmtürk Ustalarımız tarafından yapılmış, Koleksiyonluk Damascus seti.Not: Bıçaklardaki Damascus şekilleri her üretimde farklı desenler şeklinde meydana çıkmaktadır.Hiç bir bıçak deseni birbiriyle aynı o..
6.250,00TL
Türk Yapımı Damascus Avcı BıçağıTam boy 23 cmStabilize Renkli KabzeTürk Ustamız Tarafından yapılmış Koleksiyonluk Damascus BıçağıNot: Bıçaklardaki Damascus şekilleri her üretimde farklı desenler şeklinde meydana çıkmaktadır.Hiç bir bıçak deseni birbiriyle aynı olmaz. O yüzden bu ürünler değerli..
4.490,00TL
Koleksiyonluk Yatağan Damascus KılıcıÖzel ve Yetenekli Bir Ustamız tarafından dövülerek yapılan Yatağan Damascus Kılıcı Müşterilerimizin ilgisini çekmekteidir.Damascus Çeliği- Kabze Boynuz-KınTalebe yönelik olarak üretildiği için Sipariş iptali yada İade söz konusu değildir...
0,00TL
Yavuz Sultan Selim Damascus KılıcıKoleksiyonerlere ÖzelÖzel Damascus FormDamascus (Şam Çeliği) Çelik KılıçBeyaz Renk Geyik Boynuzu Kabze...
0,00TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)